Pomohli sme

Kubko Hlavaty

Predstavujeme Vám Jakubka, ktorému bola diagnostikovaná detská mozgová obrna a okrem toho má ďalšie zdravotné komplikácie s tým súvisiace. Napriek svojmu hendikepu je to veselý chlapec a veľký bojovník. Snaží sa čo najviac cvičiť a rehabilitovať, aby sa jeho zdravotný stav zlepšoval. Doma s ním cvičí mama niekoľkokrát denne a okrem toho absolvoval rôzne rehabilitačné pobyty. Práve táto kombinácia môže pomôcť zlepšiť jeho zdravotný stav.

V rámci Spin Charity 2024 Redoubt Fitness prispel na Kubkove rehabilitačné cvičenia sumou 1.090,- EUR.

Samko Jašurka

Ďalším obdareným z čiastky vyzbieranej na Spin Charite 2024 je Samko Jašurka, veľký bojovník.

Narodil sa ako úplne zdravé dieťatko ,vo svojich 10.tich mesiacoch vedel sám behať, pýtal sa na nočník, bol veľmi šikovný a chápavý. A však v 14.tom mesiaci doma odpadol, niekoľko týždňov musel byť v umelom spánku. Jeho stav sa zhoršoval, pľúca, obličky, pečeň, žalúdok aj črevá prestávali fungovať. Diagnózu lekári stanovili ako aHUS, čiže Atypický hemolyticko-uremický syndróm. Vďaka rehabilitáciám, masážam, fyzioterapeutom a rodičom Samko robí veľké kroky.

K týmto procedúram tento rok Redoubt Fitness prispelo sumou 1.090,- EUR

Sofinka Krasna

Sofinka sa narodila ako zdravé dievčatko, absolvovala všetky vyšetrenia a povinne očkovania. Neskôr však dostala afebrilné kŕče, vysoké horúčky a záchranka ju brala do novozámockej nemocnice. Lekári odporučili absolvovať neurologické vyšetrenia a následne rehabilitácie. Odvtedy ich absolvovali nespočetné množstvo: v Dunajskej Lužnej, Šúrovciach, Košiciach a inde. Za 8 rokov to všetko stalo nemalo peňazí, ktoré však idu na správnu vec. Vidíme veľké pokroky- Sofi sa naučila komunikovať gestami a ďalej napreduje.

Aj Redoubt Fitness zbierkou zo Spin Charity 2024 Sofinke pomohol sumou 1.090,- EUR.